Temat: [Focus 2004-2008] Czy to koniec GEM? Światła drogowe.
View Single Post
Stary 28-01-2015, 19:57   #1
marcinwtr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-09-2011
Skąd: Brzeg Dolny
Model: Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Czy to koniec GEM? Światła drogowe.

Witam,

Zwracam się z prośbą do was drodzy forumowicze o potwierdzenie moich wątpliwości. Mianowicie jakiś czas temu zaczęły mi szwankować światła drogowe w Focus mk2 1,6 B, 2005r. Tzn raz się załączały a raz nie. Nie załączał się ani nawet sygnał świetlny. Z tydzień czasu trwały takie mankamenty aż w końcu światła długie umarły na całego. Mogę pstrykać włącznikiem i nic się nie dzieje. Pozostałe wszystkie światła działają poprawnie. Sprawdziłem żarówki, bezpieczniki, wyciągnąłem i jeszcze raz wpiąłem wszystkie wtyczki do GEM i sprawdziłem również odbiór sygnałów przez GEM (procedura z przytrzymaniem włącznika ogrzewania tylnej szyby, stacyjka w położenia 2, wyzwalanie poszczególnych sygnałów itd.). GEM zwraca sygnał w postaci dźwięku po ruchu dźwignią załączania świateł drogowych. Na tablicy nie zapala się także niebieska kontrolka.

Moje pytanie brzmi. Czy jest to wina przekaźnika wewnątrz GEM odpowiedzialnego za włączanie świateł drogowych? Czy da się wymienić przekaźnik czy trzeba cały GEM?

Dziękuję za zainteresowanie tematem i okazane wsparcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

MSW
marcinwtr jest offline   Odpowiedź z Cytatem