View Single Post
Stary 26-01-2015, 23:17   #411
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Witam,

w związku z niepokojącym odgłosem od turbiny - świst w granicach 2-3 tys. rpm - pojechałem dziś do mechanika. Sprawdził błędy na komputerze, nie było żadnych, parametry dla turbiny podczas postoju w normie, ciśnienia przed i za DPF też w normie. Przy okazji zapytałem o sprzęgło (wymieniane niecałe 2 lata z dwumasą (obawiałem się o jego stan bo raz ruszony samochód z 3-ki)). Stwierdził, że zarówno sprzęgło i dwumasa po odczuciach z przejażdżki w dobrym stanie, a świstem z turbo nie ma się co przejmować skoro nie traci mocy.

W drodze powrotnej trochę go cisnąłem na wyższych obrotach, ale żeby nie gasić go tak od razu to dobre 10 minut albo więcej stał pod domem na odpalonym silniku. Trochę czuć było smród na początku, ciężko zdiagnozować skąd. Po kilku godzinach ponownie pojechałem 12 km do miasta i podczas wyprzedzania i mocniejszego przyspieszania komunikat "usterka silnika" i silnik stracił moc. Rozpędzanie go na którymkolwiek biegu było wolne, przyspieszenie nawet po wciśnięciu pedału w podłogę liniowe i wolne. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu komunikat chyba się nie pojawił, nie miałem okazji sprawdzić jak z mocą.

Poza sprawdzeniem błędu (elmConfig wychwyci?) w jaki sposób szukać usterki?
Ten silnik tak ma, ze czasem strzela focha czy jednak jakaś nieszczelność lub lewe powietrze na dolocie może "wydrążyć skałę"?
__________________
Ramka radia i kieszeń, półka S-max, Galaxy do sprzedania
Opony 225/50ZR17 2 sztuki
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem