Temat: [Mondeo 2007-2014] 2.0 TDCI - Czyszczenie EGRa i dolotu
View Single Post
Stary 23-01-2015, 09:25   #24
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,529
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Czyszczenie EGRa i dolotu

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie, a niby cały dolot normalnie w sterylnych warunkach pracuje? Cały ten syf przecież krąży w układzie. EGR puszcza przecież czyste spaliny z powrotem do komory spalania. Co w tych spalinach? Wszystkie elementy spalania.
Mało tego - to co osadza się na dolocie niby potem się nie odrywa? Oczywiście że odrywa. Więc nic z punktu pierwszego moim zdaniem nie jest prawdą. W ten sposób po 50kkm wszystkie auta przechodziłyby generalny remont.

Z punktu drugiego wszystko co wypisałeś to ... dzień powszedni diesla, bo po raz kolejny ten spaliny trafia w te miejsca dzięki recyrkulacji spalin.

Poza tym po czyszczeniu mechanicznych zawsze nieco resztek pojawi się. Mało tego - nie wszystko się dokładnie wypłucze, więc mogą pojawić się nawet niemałe cząstki.

Przykro mi więc, ale kompletnie nie zgadzam się z Twoim postem. Sama obecność recyrkulacji spalin moim zdaniem zaprzecza Twojemu postowi.


Ja próbowałem czyścić gorącą wodą. Nie ma szans. Nawet nie drgnie. Środek do czyszczenia EGR to najlepsze rozwiązanie na czyszczenie mechaniczne.
Kolego
Za zaworem EGR spaliny łączą się z olejem i powstaje maź.
Jest tego dużo-ok 1 litra.
Nagłe czyszczenie takiej ilości zaszkodzi.
To jest moje zdanie i nie ryzykuje mimo tego iż posiadam środki i sprzęt do czyszczenia firmy PROTEC
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem