Temat: [Galaxy 2000-2006] Luz przegubu wewnętrzego
View Single Post
Stary 04-01-2015, 21:22   #49
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Witam w tym roku wracając z Chorwacji a dokładnie będąc już ok 150 km od Wiednia w Austrii (Alpy teren górzysty wysoka temperatura powietrza) w pewnym momencie zjeżdżając na stację paliw skręcając kołami mocno w lewo poczułem jak mi przód samochodu faluje góra dół. Jadąc na wprost samochód zaczął jechać w miarę dobrze ale było czuć że coś nie tak. Pierwsza myśl pewnie złapałem kapcia. Wychodzę z samochodu zaglądam pod spód i mało co widzę bo osłona silnika zasłania spód silnika. Świece latarką szukam czegokolwiek i dostrzegam zieloną maź. Biorę na palec i domniemam że to smar. Zastanawiam się skąd. Nie widzę dokładnie lecz po dłuższym wpatrywaniu się domyślam się że to z okolic przegubu. Nie wiem co robić. Myślę sobie ruszam i jadę dalej. Rozpędzam się do stówki auto jakoś w miarę jedzie nic zbytnio nie telepie. Zwalniając do 30 km/h czuć że coś nie tak. Powyżej stówki również czuć na kierownicy. Po dojechaniu do domu z rekom na sercu i patrząc na kanale co się stało okazało się że opaska na gumie popuściła i dosyć spora ilość smaru wyleciała. Temperatura ostre zakręty i prędkość autostradowa dała się we znaki. Nie bawiąc się w regeneracje i inne tam zmieniki pojechałem na szrot kupiłem całą lewą półoś od Audi i założyłem sam wewnętrzny przegub wymieniając przy tym nową osłonę na której już widać zmarszczki a ma dopiero parę miesięcy. Poniżej wklejam zdjęcia przegubu ładnie umytego który przysporzył mi tyle strachu. Zastanawiam się czy można go jakoś zregenerować przywróci do stanu jak nowy. Myślę ze regeneracja lub kupno używanego to lepsze to niż kupno słabych zamienników. Jak ktoś chce to mogę go sprzedać.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tyger ; 05-01-2015 o 07:57
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem