View Single Post
Stary 04-01-2015, 15:04   #18
juliano2
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 18-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam,
Posiadam podobny problem w swoim mondku mk4 2.0 TDCI z 2008 roku (automat - durashift).
Otóż problemy zaczeły się jakieś 3 dni temu od lekkiego poszarpywania/rwania przy stałej predkości (bez zmiany biegu), były lekkie więc na razie mnie to jakoś nie przeraziło, jednak dziś zarówno na zimnym silniku na niskich obrotach przy dodawaniu gazu dławienie/szarpanie było znaczne, aż później po kilkunasto minutowej jeździe zaczeły się prawdziwe problemy, przy jeździe pod górkę auto zaczeło się strasznie dławić jakby mu mocy zabrakło zaczął się dławić przy dodawaniu gazu aż wyskoczył komunikat usterka silnika, później usterka skrzyni samochód przejechał kilkanaście metrów i zgasł. Po ponownym uruchomieniu wszystko wyglądało ok i ruszyłem, jednak po przejechaniu jakiś 100m problem się powtórzył, wyskoczył komunikat usterka silnika i silnik zgasł. Kolejna próba odpalenia auta pozytywna jednak już się zapaliła i nie zgasła ikonka silnika (ta żółta na górze na conversie) powoli lekko dojechałem jakoś do domu. Dodam, że szarpanie/rwanie/dławienie najbardziej odczuwalne było na wybojach, dziurach itp aż do wyłączenia się silnika. Dodatkowo wydaje mi się, że silnik chodzi głośniej. Kody błędów z testu na conversie pokazują : DTC01 C40168 oraz DTC02 C40268, jednak nic konkretnego nie udało mi się na temat tych błędów znaleźć. Prośba o pomoc w lokalizacji problemu.
juliano2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem