Temat: [Focus 1998-2004] Po nocy nie odpalił samochod
View Single Post
Stary 04-01-2015, 12:54   #3
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Po nocy nie odpalił samochod

[QUOTE=mariolbn;2326172]
1- przy prędkości od 70 km do 90 jak cisnę pedał gazu auto wpada w drgania całe jak się rozpędzi i delikatnie opuszczę pedał gazu do 2000 obrotów to jest ok dodam że kupiłem nówki opony nie żadne regenerowane , felgi sprawdzone pod kontem uszkodzeń w zakładzie gdzie wymieniali opony jest ok. --u mnie okazały się wadliwe wahacze dokładnie przednia tuleja była wybita co na szarpakach nie wykazało wymieniłem na nowe tuleje i sworznie FEBI problem szarpania ustał

4- leje mi gdzieś oliwa od strony akumulatora nie bardzo wiem co może być bo nie rozbierałem jeszcze ale może jest to typowe uszkodzenie od czego zacząć poszukiwania . dodam że po nocy mam na ziemi około 10 ml czarnej mazi ? - możliwe ze masz rozszczelnioną turbinę i po zatrzymaniu spływa olej wymieszany z brudem, jak wymieniłeś olej na wyższej klasy to masz to jak w banku sam to przerobiłem bo zalałem 10W40 a prawdopodobnie zalewany silnik był 15W przez serwis natomiast właścicielowi wmawiali ze leją 5W zresztą widziałem faktury( widać jak serwisy robią ludzi),możesz też sprawdzić czy przypadkiem nie leje ci się z okolić półosi lub nasz niedokręcony korek od spustu oleju ze skrzyni ale obstawiam turbinę

6- Auto na zimnym silniku dymi chwile około 1 może 2 min. na biało przy jeżdzie po czym przestaje dymić czy to jest uszkodzenie silnika i co to może być ?? możliwe ze spala olej który spływa do komory znowu wypada na turbinę
tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem