View Single Post
Stary 30-12-2014, 21:44   #1723
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I uwierz, ze dobrze i kompletnie zregenerowane wtryskiwacze (bo np. wymiana samych zaworków to żadna regeneracja) wytrzymują dużo więcej niż podane przez Ciebie 30k km.,
Pomijając inne kwestie co jest regeneracją wtryskiwaczy - nie napisałem, że wytrzymują 30 kkm, tylko że ich regeneracja likwiduje pojawianie się trybu awaryjnego na czas takiego przebiegu - ponieważ nie zregenerowana a mocno wypracowana pompa dalej "siada" i w końcu nawet przy sprawnych wtryskiwaczach układ nie jest w stanie zapewnić prawidłowych ciśnień na listwie. Z resztą to nie żadne nadzwyczajne spostrzeżenie, ale szara rzeczywistość.

Jeszcze dopiszę wążną rzecz: co ciekawe, w takiej sytuacji układ w chodzi w tryb awaryjny nie dlatego, że następuje zaniżenie ciśnienia na minus (sam tak kiedyś sądziłem), ale najczęściej na skutek gwałtownych skoków ciśnienia na plus - zawór IMV sterowany impulsowo sygnałem PWM dostaje tak ekstremalnie skorygowany sygnał z IDM-a, że nie reaguje (nie odpowiada) prawidłowo i ciśnienie skacze poza kontrolowany (wymagany) zakres. Podczas testowania układu IDS-em w trybie rzeczywistym, kiedy podczas depnięcia gazu wchodzi układ w tryb awaryjny i pojawiają się błędy P0251 i P1211 - przyczyną przy wypracowanej pompie jest najczęściej niekontrolowany skok ciśnienia na listwie ponad dopuszczalną odchyłkę +50 barów.

Podczas sczytywania błędów wymienionych błędów IDS podaje takie przyczyny, że lepiej Cyganka chyba by wywróżyła, np brak paliwa w zbiorniku, zagięte, zagniecione przewody itp - a dopiero badanie w trybie rzeczywistym podczas jazdy testowej pokazuje czarno na białym, gdzie leży przyczyna. Ale potrzebny jest oryginalny IDS (zakup kpl warsztatowego zestawu IDS z aktualizowanym na bieżąco softem to ok. 40.000 zł) i kumaty diagnosta. A takich jest niewielu - ja mam szczęście, że znam takiego...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-12-2014 o 21:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem