View Single Post
Stary 30-12-2014, 19:30   #1719
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@wojtekjanus
Ja bym tak nie straszył kolegi, tzn. wydaje mi się, że ma do zrobienia "tylko" wtryskiwacze, i być może nawet nie wszystkie tylko parę.
Taka możliwość istnieje, ale praktycznie jest bardzo mało prawdopodobna. Tak jak wypracowują się wtryskiwacze, tak wypracowuje się pompa wtryskowa. Regeneracja przelewających mocno wtryskiwaczy w takiej sytuacji oczywiście pomoże, ale... na krótko. Praktyka pokazuje, że czasem na 10, a czasem na 30 tys.km.
Praktyka także pokazuje, że nawet ekstremalnie mocno przelewające wtryskiwacze przy całkowicie sprawnej pompie (tzn. nowej lub świeżo po regeneracji) nie powodują wchodzenia w tryb awaryjny. Odwrotna sytuacja jest nader częsta - wystarczy poczytać nasze i inne fora samochodowe.

Niezależnie od tego nikogo nie straszę, tylko piszę jak jest - w końcu nie napisałem, że na pewno tak musi być - pozostawiłem aż 10% szans, że może to jest coś innego...
Życzę Koledze maly78106 jak najlepiej, żeby okazało się że u niego to jest właśnie te 10%. Chciałbym się mylić w swoich diagnozach... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-12-2014 o 19:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem