Temat: [Mondeo 2007-2014] Temperatura silnika 2.0 TDCI
View Single Post
Stary 12-12-2014, 22:29   #3
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Witam chciałem się wypowiedzieć i potwierdzić to że sprawne mondeo mk3 tdci powinno się nagrzać do temperatury pracy czyli skazówka pion po przejechaniu 3-4km. Tak miałem przez 2 lata od momentu jak przyprowadziłem swojego mondka z Niemiec wyjeżdżając z domu i jadąc z prędkością max 90 km/h po tym dystansie miałem wskazówkę już w pionie i to nawet z włączonym ogrzewaniem na 22 C. Niestety po tym okresie na następna zimę pojawił się problem że już tak szybko się nie chciał nagrzewać tylko potrzebował z 10 km i temp zaczęła falować w duł jak noga z gazu szła. Jeździłam tak do następnej jesieni bo nie miałem czasu się tym zająć za bardzo. Potem po przeczytaniu forum zdecydowałem się na wymianę małego termostatu i no efekt był taki że owszem temp przestała już tak mocno i widocznie falować ale niestety czas nagrzewania nie wrócił do tego z przed awarii. Miałem jeszcze wymienić duży termostat ale zniechęciłem się po przestudiowaniu forum że to nic nie daje i do tego robiłem taka próbę że ścisnąłem wąż idący do chłodnicy dwiema blaszkami skręconymi śrubkami i też efektu żadnego nie zauważyłem a mimo tego ściśnięcia wąż był ciepły. Mam jeszcze podgrzewacz świece sprawdzone sprawne ale nie miałem jak sprawdzić czy komputer je włącza w odpowiednim czasie.
Dziś zrobiłem test zegarów i patrzyłem jak zmienia się temp w porównaniu ze wskazówka a dodatkowo śmiem twierdzić ze jest błąd http://mr-fix.pl/wpis/ford-mondeo-mk3-test-zegarow/ w tym opisie ponieważ u mnie w pierwsza temperatura mi dochodzi max do 90 C (wiec stawiam że płyn chłodzący nie powinien się bardziej nagrzewać do tego ta temp szybko spada jak włączę grzanie na max i wraz z spadkiem tej temp opada wskazówka ) a ta druga czyli ja twierdzę że to temp głowicy dochodzi mi do max 148 C i jej zmiany są bardzo powolne . I teraz prośba czy ktoś ze sprawnym układem tzn że nagrzewa się mu auto w około 4 km czy mógłby włączyć taki test i zobaczyć jak szybko rośnie mu ta pierwsza temp i jak szybko nagrzewa się wąż i wlot od chłodnicy ?

Ostatnio sprawdzałem jeszcze kiedy otwierają się termostaty o okazuje się że mały mam na pewno sprawny ponieważ po nagrzaniu jak mam wskazówkę pionowo to waż od niego jest zimny nadal ale za to podejrzewam teraz ten duży który idzie na chłodnice ponieważ już przy 60 stopniach przewód robi sie ciepły i aluminiowy wlot do chłodnicy też jest ciepły mimo że wskazówka jeszcze nie osiągnęła pionu . Może to ułatwiło by mi podjęcie decyzji co do wymiany dużego termostatu bo przestudiowałem już wszystkie wątki i niektórzy pisali że po wymianie dalej mieli tak samo więc niechcę niepotrzebnie wydawać kasy.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem