View Single Post
Stary 22-11-2014, 15:46   #465
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cześć, mam problem z uruchomieniem tempomatu. Moja przygoda z tempomatem zaczeła dość przewrotnie, pojechałem do fachowca aby aktywował mi przez IDSa trzykrotne mignięcie kierunkowskazami... Przy odbiorze samochodu okazało się że kierunkowskazów mi nie aktywował bo nie wiedział jak ale za to aktywował mi tempomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... i żeby poszukał przycisków przy kierownicy i będzie działało. Po powrocie do domu podłączyłem jeszcze ForScana do samochodu i zobaczyłem ze wyskakuje mi błąd brak czujnika hamulca... pomyślałem ze chyba faktycznie mi aktywował w instalacji brak jest zielonego czujnika hamulca wiec jest błąd. Mówię dobra zakupiłem co trzeba na allegro (jaska z guzikami, dwa czujniki z kostkami i kawałkiem wiązki) Sprawdziłem że niestety nie mam instalacji pod tempomat, wiec oddałem instrukcje z forum i wszystkie cześci do fachowca. Dołożył brakujące okablowanie pozakładał czujniki na wciśnietych pedałach tak jak było w instrukcji. Po przekręceniu zapłonu razem ze wszystkimi kontrolkami pokazuje się na wyświetlaczu ikona tempomatu, po około 3s gaśnie... myśle wyglada dobrze... Przejechaliśmy się samochodem jednak po naciśnięciu ON i Set + nic się nie dzieje nie pokazuje sie ikona prędkość nie jest utrzymywana. Sprawdziliśmy jeszcze raz instalacje komisyjnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystkie przewody podłączone prawidłowo. Co może być przyczyną że tempomat się nie załącza I czy może mogę przy pomocy ForScana sprawdzić elementy tempomatu? Czy tych czujników hamulca i sprzągla A może można jakoś zweryfikować czy faktycznie komputer wie ze ma aktywny tempomat?
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem