View Single Post
Stary 21-11-2014, 18:05   #16
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wyczytałem, dotrysk benzyny co prawda wtryski chłodzi, ale mało. I tak bardzo szybko się upalają.
No właśnie, spotkałeś się z wiarygodnymi sygnałami o awaryjności wtryskiwaczy Pb w systemach z dotryskiem, jak tak to daj linka i odwrotnie też nie znalazłem nic na temat uszkodzeń wtrysków Pb w przypadku pełnego wtrysku przez nie LPG - co nie znaczy że nie padają.
Dodatkowo w 6-tej generacji pompa wysokiego ciśnienia pompuje nie PB lecz LPG jak to wpłynie na jej trwałość? - brak danych. Same instalacje "6" wydają się być dość złożone (awaryjne... nie wiem...brak danych) każdym razie drogie.... dużo nie wiadomych.
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc nadal podtrzymuję, jeżeli LPG do bezpośredniego wtrysku ty tylko z ciekłym gazem.
Pewnie wydaje się to idealne rozwiązanie...a czy tak będzie, czas pokaże.... W tym przypadku wg mnie jest trochę jak w tym przysłowiu "Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Osobiście jak bym miał w tej chwili kupować samochód raczej... jeszcze nie zdecydowałbym się na EB, niech inni testują LPG w takich systemach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem