Temat: [Mondeo 2007-2014] Komunikat o rozładowanym aumulatorze
View Single Post
Stary 18-11-2014, 18:42   #1
Mondeusz2007
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Komunikat o rozładowanym aumulatorze

Witam
Jakiś czas temu pisałem na forum o problemach z odpalaniem mojego Mondka.
Cechy charakterystyczne w skrócie to:
  1. Komunikat o "rozładowanym aku" po jakichś 15 minutach postoju na wyłączonym silniku z włączonym akumulatorem.
  2. Problemy z odpalaniem, najczęściej właśnie po pokazaniu się tego komunikatu, ale niekoniecznie. Czasem sporadycznie po prostu postanawia nie odpalić i trzeba kręcić drugi raz.
  3. Czasem gdy nie chciał odpalić po kręceniu rozrusznikiem jak już w końcu odpalił silnik nie wchodził od razu na 1000 obrotów tylko kręcił się w okolicach 500-600 obrotów na granicy zagaszenia, aż w końcu wyrównał sam. To trwało chwile i rzadko się zdarza, ale taki objaw również miewałem.

Aktualnie jestem po wymianie akumulatora. Po kilku próbach ustalenia przyczyny wszystko wskazywało właśnie na akumulator, który był od nowości - czyli miał jakieś 7 lat. Diagnostyka tego akumulatora również wypadła mizernie - więc co, wymieniłem go na nowy, nawet nieco mocniejszy od fabrycznego pod względem prądu rozruchowego i amperogodzin. (Centra Futura)

Efekt?
Żaden. Dokładnie te same objawy. Info o rozładowanym akumulatorze po 15 minutach. Problemy z odpaleniem również.

Czy ktoś kiedyś miał podobny problem?
Mój kolejny typ to rozrusznik, kable do rozrusznika albo świece.
Mondeusz2007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem