View Single Post
Stary 28-10-2014, 07:05   #7
telker_jacek
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Transit Connect
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 85
Domyślnie Pompa sprzęgła wymiana jak to zrobić ?

Witam.
Przeszukałem forum odnośnie tego tematu i oczywiście znalazłem wpis na ten temat. Jednakże do wymiany tego elementu potrzebował bym trochę więcej szczegółów. Jeśli jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na moje pytania byłbym bardzo wdzięczny. Nie mam dwóch "lewych" rączek ale akurat przy pierwszorazowej wymianie wolałbym być pewien co i w jakiej kolejności należy robić.

Moje pytania są następujące.

1. Czy rurki od pompy mam wypinać od strony silnika - jedna ta elastyczna to się wypnie jakoś ale do tej sztywnej dolnej nie ma dobrego dostępu - jak to odczepić ? Czy mam to wsunąć do środka auta i wtedy się mordować (ale ta rurka jest sztywna i sie nie da chyba jej wciągnąć).

2. Jak się uda wyjąć to później co dokładnie wykonać przy odpowietrzaniu ? Tutaj najbardziej nie rozumiem co mam robić ? Odpowietrznik - gdzie to cudo sie znajduje - czy mówimy o korku na zbiorniczku ? Tego tematu nie ogarniam i potrzebuje wsparcia.

3. Jeszcze jest temat o jakimś wysprzęgliku - co z tym trzeba robić - jakieś rurki są wpinane w niego ? Ja zauważyłem od pompy ze idą dwie - elastyczna do zbiorniczka a metalowa do .... no właśnie gdzie ona idzie - chyba do skrzyni biegów (czy tak) ?

Jeśli ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu moich wątpliwości byłbym wdzięczny - szukałem w sieci jakiś opisów co do wymiany tego elementu - są ale zdjęcia są nieaktywne i nie można nic zobaczyć co i jak wykonywać.

Pozdrawiam
TELKER
telker_jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem