View Single Post
Stary 24-10-2014, 09:20   #81
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Co to jest - dodatkowa nagrzewnica i jak to działa?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy pomieszali opisy dla platformy FF2 (gdzie alternatywnie włącza się FFH i PTC) z platformą MND4, gdzie niezależnie włącza się PTC i webasto.
Dokładnie tak,a ten wątek jak pewnie "mieszający" koledzy zdążyli zauważyć dotyczy s-max'a nie zaś platformy FF2 i stąd to całe zamieszanie.

Bump: Webasto oryginalne mam od miesiąca i jak na razie działa to tak : Z rana odpalam zdalnie webasto (po przez themo call) ono sie grzecznie załącza, gdy przychodzę do auta wsiadam odpalam auto, webasto się wyłącza i zaczyna działać nagrzewnica PTC.Dodatkowo w zegarach mam ustawione by webasto działało jako dogrzewacz silnika.Do tej pory tylko raz (bo póki co jest za ciepło dogrzewacz zaczyna działać od temperatury powietrza <5 stopni) załączyłem dogrzewacz po przez zafałszowanie rzeczywistej temperatury zewnętrznej i działał równocześnie PTC i dogrzewacz.To jednak muszę jeszcze dokładnie sprawdzić.Reasumując w ELMConfigu mam załączone opcje webasto i PTC i oba urządzenia działaja
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem