View Single Post
Stary 23-10-2014, 13:56   #22
Jerzyk70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2014
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6-150KM benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponie, a opony zimowe

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też to zauważyłem w cenniku. Pytanie czy to jest TPMS, czy tylko tak się nazywa, bo jest dostepny dla każdego modelu od czerwca 2014.
W mim nowiutkim Ecobooscie niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest system monitoringu ciśnienia TPMS wyposażony w czujniki razem z wentylami. W serwisie powiedzieli mi, że są przyklejane do obręczy. Koszt czujników 150 zł/szt. x 4. Bateria starcza na ok. 5-7 lat. . Wyłączyć tego systemu nie można – jest dyrektywa UE, mówiąca że wszystkie nowe auta po 1.XI.2014 muszą być obowiązkowo wyposażone w tego typu system (no rąbią nas po kieszeni równo). Wygląda na to, że jeśli chcemy mieć drugi, zimowy kpl. kół to albo + 600zł za czujniki albo jeździć bez czujników i co parę km kasować błąd systemu. Ja na razie kupuje opony i będę je przekładał. Jedyna nadzieja, to że wraz z upowszechnieniem systemu spadnie cena.
Continental opracował czujnik kilka razy mniejszy przyklejany do opony o strony.
http://uk.vdo.com/generator/www/uk/e...sensor_en.html
W moim VINie w pozycji Minor features jest zapis: Tyre Inflation Monitor Lvl II.
Pozdrawiam
Jerzyk70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem