View Single Post
Stary 22-10-2014, 08:50   #1
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Pierwsza usterka - moduł poduszek powietrznych

W ubiegłym tygodniu miałem pierwszy problem z Kugą II. Po uruchomieniu silnika zaświeciły się trzy kontrolki awaryjne - ABSu, kontroli trakcji i poduszek powietrznych. Pojawił się też komunikat, że nie działa wspomaganie ruszania pod górę i ekran stanu zapięcia pasów bezpieczeństwa pokazywał, że wszystkie pasy są niezapięte choć były (jechałem z pełną "obsadą"). W trakcie jazdy jazdy (po kilkunastu kilometrach) lampki awaryjne zaczęły gasnąć: najpierw kontroli trakcji, później ABS, wskaźnik zapięcia pasów też zaczął wskazywać prawidłowe dane. Została tylko lampka poduszki powietrznej.
Zacząłem szukać po różnych forach informacji na ten temat i okazało się, że jest to typowy przypadek, w Stanach jest na to akcja serwisowa. U nas oczywiście cisza. Przyczyną miał być wadliwy moduł sterownika poduszek powietrznych, który dodatkowo zakłócał inne moduły. Wg. Forda USA uszkodzenie występuje po przebiegu kilkunastu tys. mil (ja przejechałem 19 tys. km czyli coś koło tego) i w jego efekcie poduszki mogą nie zostać uruchomione w razie konieczności.
Podjechałem do serwisu w piątek, sprawdzili komputerem i potwierdzili, że to uszkodzenie modułu poduszek, ale że jakoby problem był powszechny to nic nie wiedzą. Zamówili moduł i już po dwóch dniach go mieli. Wczoraj mi go wymienili (trwało to 2 godz.), pan w serwisie stwierdził, że rzeczywiście problem jest ogólny (potwierdziła to im centrala Forda w Warszawie), moduł poduszek wymienili na nowego typu a u nich pojawił się właśnie drugi klient z tym uszkodzeniem.
Na pytanie dlaczego nie było wcześniej akcji serwisowej nie dostałem odpowiedzi.
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem