View Single Post
Stary 14-10-2014, 21:30   #1548
mondko
FCP member
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Suwałki / Kleve (DE)
Model: Mondeo MK I GHIA -> MK III Titanium & ST220
Silnik: 1,6 16V +gaz -> TDCI 129kw & ST 166kw
Rocznik: 1996 -> 2004-2006
Postów: 16
Thumbs up Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Dzień dobry.
Po przeczytaniu wszystkich postów postanowiłem wziąć się za moje mondeo.
Kupiłem dwie rolki po 25,59 Euro (INA o dziwo w pudełku INA były części SFK) napinacz miałem zapasowy używany, z którego użyłem tylko sprężyny bo moja była w stanie agonalnym. Po wielu pozytywnych opiniach o nowym kółku na alternator kupiłem INA 535 022 310 od transit'a za 39,24 Euro. Mała dwumasa była ostatnio jeszcze w niemczech w serwisie forda wymieniana przy przebiegu 128 tys. km. Obecnie mam na liczniku ponad 270 tys. km i nadal spełnia swoją role.
Na alternatorze musiałem obciąć kołnierz i użyć grubej podkładki pod kółko do alternatorów visteon. Kółko pasowało idealnie w jednej linij z innymi. Po wymianie wyżej opisanych części nastała błoga cisza, słychać tylko pomrukiwanie diesla.
Całość prac zajęła niespełna 2 godziny na podwórku pod domem, własnoręcznie zrobiony klucz do napinacza spełnił swoje zadanie.
Polecam wszystkim te magiczne kółko od transita.
Dziękuje wszystkim którzy wypowiadali się na ten temat, bo było co czytać i z czego wybierać.
Pozdrawiam
mondko jest offline   Odpowiedź z Cytatem