Temat: [Kuga 2013-2020] Benzyna + automat = wrażenia
View Single Post
Stary 18-09-2014, 21:29   #12
apko
ford::beginner
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 21-07-2014
Skąd: WW
Model: KUGA
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
No i to jest właśnie clue Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja się nabrałem na opowiadania dealera jak to ten silnik jest mocny i jak świetnie będzie działał. Samochodu do testów nie dało się zdobyć i teraz każda jazda tą namiastką samochodu to jest bardzo niemiłe przeżycie.

Nie warto kupować 1,6 182 w automacie. Taka sama skrzynia z silnikiem o większej pojemnosci jak u kolegi w modeo będzie działała dobrze. Miałem 4 biegowy klasyczny automat w Santa Fe przy 2,7 V6 i 189 KM i było cudownie. Dobre wyniki, niezłe spalanie. Kuga jest do niczego w tym zestawieniu.

Jednocześnie silnik 1,6 150 KM wymiata w zestawieniu z manualem. Więc gdzieś jest błąd w połączeniu klasycznego automatu, który potrzebuje trochę momentu obrotowego aby dobrze działać i wysokobrotowym silnikiem ecoboost.

Nie polecam. Jeśli autor watku jest z Warszawy to z chęcią udostępnie mu samochód do przejażdżki. Na prawdę wystarczy kilka minut aby dołożyć 10 tysi i wsiąść w diesla.
Dzięki bardzo, za opinię, niestety jestem z Wrocławia więc raczej nie skorzystam z "jazdy próbnej", ale dziękuję za odzew. Nie mogę mieć diesla bo to auto będzie dziennie pokonywać trasę 3-5km , a sporadycznie dłuższe trasy. Tak więc DPF zostałby zmasakrowany za pół roku. Chyba odpuszczę Kugę, choć jest ładna. Następne na liście jest RAV4, ciekawe jak to jedzie w automacie z 150 konnym silnikiem bez turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
apko jest offline   Odpowiedź z Cytatem