Temat: [Kuga 2013-2020] Benzyna + automat = wrażenia
View Single Post
Stary 18-09-2014, 19:52   #11
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Benzyna + automat = wrażenia

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, ja się z Wami wszystkimi zgadzam.
Inaczej będzie działać skrzynia z moim 2.3 HE, a inaczej z EcoBoost 1,6.
Nie miałem świadomości, że to nie jest Aisin tak nawiasem mówiac.
Ale... Co by to nie było to uważam, że dealer jest żałosny.
NIe udostępniając żadnego auta do jazdy próbnej, na podstawie własnego widzimisię opowiada bajki.
Są oczywiście skrzynie lepsze i gorsze, ale niech nie bredzi że współczesny 6-biegowy automat będzie do kitu. Niech pozwoli to sprawdzić, a nie opowiada bajki.
No i to jest właśnie clue Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja się nabrałem na opowiadania dealera jak to ten silnik jest mocny i jak świetnie będzie działał. Samochodu do testów nie dało się zdobyć i teraz każda jazda tą namiastką samochodu to jest bardzo niemiłe przeżycie.

Nie warto kupować 1,6 182 w automacie. Taka sama skrzynia z silnikiem o większej pojemnosci jak u kolegi w modeo będzie działała dobrze. Miałem 4 biegowy klasyczny automat w Santa Fe przy 2,7 V6 i 189 KM i było cudownie. Dobre wyniki, niezłe spalanie. Kuga jest do niczego w tym zestawieniu.

Jednocześnie silnik 1,6 150 KM wymiata w zestawieniu z manualem. Więc gdzieś jest błąd w połączeniu klasycznego automatu, który potrzebuje trochę momentu obrotowego aby dobrze działać i wysokobrotowym silnikiem ecoboost.

Nie polecam. Jeśli autor watku jest z Warszawy to z chęcią udostępnie mu samochód do przejażdżki. Na prawdę wystarczy kilka minut aby dołożyć 10 tysi i wsiąść w diesla.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem