Temat: [Focus 2004-2008] Szum powietrza przy przyspieszaniu
View Single Post
Stary 20-08-2014, 18:46   #10
sh4dows_f
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 19-08-2014
Skąd: warszawa/łowicz
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI, 109ps
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Szum powietrza przy przyspieszaniu

witam kolegów,

sory za odgrzewanie tematu ale może odpiszecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

u mnie podobne objawy,

miałem sprawdzane turbo jakieś 2 tygodnie temu po zakupie, luz niewielki, na łopatkach minimalne poszarpania (widoczne na kamerze) ogólnie mechanik powiedział ze jest całkiem ok.

po 2 tygodniach słyszę w trakcie przyspieszania jakby szum, coś takiego jakby ktoś mi odkręcał wentylacje. Słychać to jak przyspieszam na 4 lub 5 > 2000 rpm, odpuszczam i nic. czyli objawy jak u kolegów. Z tym ze u mnie nie dziala (nie swieci) sie lampka obiegu powietrza jak przełączam przycisk. ale co dziwne slysze roznice w dzialaniu nawiewu czyli jakby działało, z tym ze dioda padła? dziwne raczej malo spotykane. myslalem na początku ze to coś z wentylacja ale jak wyłączę szum słychać tak samo.

silnik ma moc, nie dymi, pytanie jak samodzielnie sprawdzić gdzie jest nieszczelność? sposoby na sluchanie podglądanie od spodu próbowałem ale nie udało mi się nic ustalić.

Nie mam kiedy pojechać do mechanika a jak udaloby sie ustalić co jest zepsute to kupie co trzeba i pojade na montaż.

Generalnie wiem że mam nieszczelny przewód powietrza od odmy do turbiny, ktoś ułamał zaczepy, waż będę miał jutro to odrazu wymienię. Pytanie czy muszę jakoś uważać szczególnie na coś w trakcie wymiany? zakładam że to akurat prosta sprawa, kilka obejm i wstawić nowy przewód, dobrze myślę?

czytałem na forum że jest tam przy złączce od odmy jakaś sprzężynka / zaślepka, co to dokładnie jest? jest ryzyko że coś mi "wyskoczy" jak odkręcę ?

dzieki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.





thx
sh4dows_f jest offline   Odpowiedź z Cytatem