View Single Post
Stary 02-08-2014, 16:09   #1
czeczen3
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 02-03-2013
Skąd: Gliwice
Model: MK5
Silnik: 1.8D CL
Rocznik: 1991
Postów: 29
Domyślnie 1.8d Nagle przestał odpalać - Tylko na pych

Witam, ostatnio zrobiłem kilkadziesiąt km, wróciłem do domu i po niedługim czasie chciałem gdzieś pojechać znów, lecz samochód przestał odpalać. Kręci jak szalony, ale nie odpala. Dzisiaj chciałem sprawdzić świece, trzy od prawej grzeją, ale gdy chciałem odkręcić zasilanie od ostatniej urwała się ta część z małym gwintem. Nawet nie zdążyłem użyć siły. Chciałbym się dowiedzieć czy to mogła być wina problemu z rozruchem? Ogólnie ta świeca grzeje, no ale nie da się tego zmontować z powrotem. Od razu mówię, że aku sprawny, lecz niedoładowany, ale brałem prąd przez kable. Napięcie idzie na każdą świecę, filtr paliwa i powietrza nowy, elektrozawór też się otwiera i zamyka, przynajmniej cyka jak się go odłącza i podłącza. Rozrusznik tydzień temu regenerowany, więc też ok
Teraz nie próbowałem go odpalać, ale wcześniej z tym drugim samochodem po ok 20 sekundach kręcenia zaskoczył, co chwila go jakby dusiło i musiałem wciskać gaz do dechy. Po ok 10 sekundach zgasł. Potem jeszcze kilka razy próbowałem, ale tylko nim trzepało, jak by chciał, a nie mógł.

Ostatnio edytowane przez czeczen3 ; 02-08-2014 o 16:15
czeczen3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem