View Single Post
Stary 24-07-2014, 09:12   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Różnice w parametrach pracy silnika podczas stosowania paliw:95,98,100

odsyłam do książki z chemii na poziomie 8 klasy szkoły podstawowej - nawet mogę podać autora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. właśnie potwierdziłeś, że znajdujesz się w tych 99%.

nie mówimy tutaj o konieczności zalewania do danego silnika, bo niektóre są dedykowane pod 98 - silniki wysilone i mocne. oktany jednak powodują, że 98 jest słabsze.

natomiast zgodzę się, że możesz na 98 zrobić te 50 km na baku więcej w porównywalnych warunkach - oczywiście, gdyż 98 jest słabsza ale pali się: rownomierniej, wolniej, łagodniej. w skrócie: lepsza kultura silnika. gdyby wrc zalały 93-95 oktanów to by im silniki spod maski wyleciały, z tego co czytałem to jeżdzą nawet na 102 oktanach.

polecam zrobić test i do silnika sobie zalać paliwo lotnicze 70 oktanów - powodzenia, przecież na waszą logike to jest woda....

podsumowując, jeśli producent zaleca 95, nie opłaca się tankować 98, ja czasem raz na 4 baki troszkę mieszam, bo tutaj druga strona medalu to chrzczenie paliwa w polsce

teraz kolego Andrzeju, jesteś szczęśliwy, jesteś w tym 1% populacji i masz cenną wiedzę

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 24-07-2014 o 09:31
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem