View Single Post
Stary 23-07-2014, 17:09   #6
maymall
ford::average
 
Avatar maymall
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-06-2014
Model: Ford Focus mk2 FL, 5d
Silnik: 1.6 SIGMA Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 111
Domyślnie Odp: Różnice w parametrach pracy silnika podczas stosowania paliw:95,98,100

Dlatego zaznaczyłem że jest to 4% wzrostu mocy subiektywne ,a nie obiektywne. Mogłem użyć określenia „nieznacznie” zamiast skali procentowej i by wyszło na to samo a osoby na forum by przyjęły bardziej zrozumiale. Wiadomo że dokładne pomiary ,trzeba robić na hamowni i w laboratorium aby uzyskać dokładne dane. Miarodajność dają tylko warunki stałe. To jest oczywiste. Wielokrotne przejechanie trasy A-B nigdy nie da za każdym razem jednakowych wyników. To też się zgadza. Chciałem pokazać jak w życiu codziennym na trasie A-B w zwykłym ruch drogowym z szeregiem wypadkowych sprawuje się benzyna 95 oraz benzyna 98. Więc sumując jeszcze raz : wpływ na dynamikę znikomy, wpływ na zużycie paliwa w moim przypadku około 200ml/100km mniej -na korzyść 98. Treść nie ma charakteru poglądowego , tylko ma zachęcić do luźnej dyskusji na temat paliw 95, 98, 100 i jakie mają one wpływ na codzienna jazdę. Dodatkowo kto używa paliwa 100 niech się pochwali swoimi wrażeniami.

Ostatnio edytowane przez maymall ; 05-01-2015 o 15:33
maymall jest offline   Odpowiedź z Cytatem