Temat: [Mondeo 2000-2007] nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.
View Single Post
Stary 07-07-2014, 19:24   #118
swrx
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-03-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKV
Silnik: Ecoboost 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie działa klimatyzacja, nie chłodzi.

Problem rozwiązany. Okazało się, że winny był czujnik (niskiego) ciśnienia, a dokładniej czujnik nie dostawał napięcia. Czujnik znajduje się pod prawym nadkolem gdzieś obok kroćca niskiego ciśnienia. Niestety sam tego nie robiłem więc nie wiem do końca gdzie to dokładnie jest i co dokładnie było zrobione. Wiem, że majster musiał również zaglądać pod schowek pasażera - więc pewnie dopiero po zdemontowaniu miał dostęp do jakiejś wiązki czy coś. Ogólnie była przerwa w obwodzie, czujnik nie dostawał napięcia przez co nie dawał sygnału powrotnego do komputera a ten nie odpalał wentylatora, przez co nie załączała się klima. Przyjemność taka w Poznaniu kosztowała mnie 150 zł, ale w końcu poczułem przyjemny chłód w samochodzie przy 33*C na zewnątrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz był najbliżej rozwiązania, szkoda, że nie zasugerował gdzie się znajduje drugi czujnik i żeby również jego sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale to rada dla pozostałych na przyszłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
swrx jest offline   Odpowiedź z Cytatem