Temat: [Kuga 2013-2020] Ile palą wam autka ?
View Single Post
Stary 07-07-2014, 18:37   #138
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

ssaramis - ale nie możesz mówić o wygodzie Kuga vs 5er. Jeżeli by właścicieli Kug było stać na X5M lub M63AMG to te z by pewnie takie SUVy kupili. Mnie jak by było stać na M3, IS-F lub C63AMG to też bym takim jeżdził. Ale mnie nie stać. A więc jeżdźę Focusem, ktory mi najbardziej w klasie kompaktowej odpowiadał. No i im najbardziej odpowiadała Kuga. Ty jak byś nie był zwolennikiem BMW, to byś pewnie wybrał E-klasę lub GS-a czy A6. A są tacy, którzy zamiast 5er kupują X5 czy zamiast E-klasy kupują M. I nie dlatego, w X5 było więcej miejsca niż w naprzykład 5 Touring. Tylko dlatego, że im bardziej odpowiada taka buda. I jak pewnie wiesz, X5 też w cale nie jeżdzi lepiej niż 5er, mięsca też w niej więcej nie jest i kosztuje średnio 30tys złotych więcej niż 5er Touring. Czyli dokładnie tyle ile mniej więcej wynosi różnica pomiędzy Focusem i Kugą...

Ludzie chcą jeżdzić takimi samochodami. Nie dlatego, że są lepsze, że oferują więcej miejsa. Dlatego że im się podoba...

Apropo start-stop - mi ten system w aucie nie przeszkadza. Nie zapłaciłbym za niego ani złotówkę jeżeli by był tylko za dopłatą, ale skoro mam go w aucie montowany seryjnie, to niech sobie będzie. Co do tego czy szkodzi turbinie - no nie jest to aż tak zle jak myslisz. Nowoczesne silniki mają elektryczną pompę oleju, więc po wyłączeni silnika na postoju, nawet przy pełnym zatrzymaniu utrzymują obieg oleju wokół łożyska turbiny by się ono chłodziło i nie dochodziło do tworzenia nagaru. Sam start-stop kiedy nie są warunki sprzyjające silnik i tak nie wyłączy, więc nie ma czego się obawiać. Inna sprawa to to, że w pewnych sytuacjach może bezsesnownie włączać i wyłączać silnik. Ale to jest już na rozsądku kierowcy, by system wyłączył, kiedy uważa, że nie jest mu potrzebny lub nie chce by działał. W 5er jest przycisk wyłączenia start-stop przy przycisku startowania, co ja uważam że jest super dla ludzi, którzy nie chcą z niego korzystać - dla mnie do bani, bo ja start-stop używam i przycisk do jego wyłączenia mam na wyciągniecie palca wskazującego z gałki zmiany biegów. Jego wyłączenie czy ponowna aktywacja to minimum ruchów i pól sekundy...

Zgadzam się z tobą co do systemu czytania znaków - szczególnie u nas ciężko znaleść system, który działa w 100% dobrze, ale to jest wina naszej infrastruktury. Samotne odczytywanie jest generalnie nieprzydatne, choć naprzykład kierowcom którzy często jeżdżą w miejca nieznane i nie pamiętają ograniczeń w danym momencie może się przydać. Sam bym za niego nie zapłacił.

Ogólnie widać trend stosowania różnych nowych systemów wspomagających kierowcę. Może ci się to nie podobać, ale świat powoli zbliża się do wyeliminowania kierowcy z aktywnego prowadzenia samochodou i choć jestem petrolheadem, jestem za tym, by kierowca został tylko pasażerem... Dlaczego tak uważam, to inny temat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

M.

PS: jeżeli możesz, dziel swoje myśli w akapity, bo strasznie źle się te twoje długie teksty czytają i niechciałby ci następnym razem odpowiedzieć tl;dr-em Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 07-07-2014 o 18:41
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem