Temat: [Kuga 2013-2020] Ile palą wam autka ?
View Single Post
Stary 07-07-2014, 14:09   #135
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ile pali kuga?

Androzek49- Gosc ktory kupil Dacie zrobil bardzo dobry wybor. To dokladnie to samo co Ford tylko za duzo mniejsze pieniadze. W dusterze siedzi sie identycznie jak w Kudze, rownie wysoko, auto podobnie przyspiesza, ma naped 4x4. Duster i Kuga jezdza glownie po miescie. Dla czego jezdze BMW 5 series a nie loganem. Nie przeszkadzaloby mi jezdzic i loganem o ile Dacia tak samo jak Ford nie robilaby tylko samochodow do turlania sie. Ja lubie jak jest szybko czasem bardzo wolno, jest fun, nie kolysze, pompowany w pelni elektryczny i wentylowany fotel otacza moje cialo a cisze zaglusza nie silnik i potezne opory powietrza tylko dzwiek wydobywajacy sie z dobrych glosnikow a kabina auta zamienia sie w sale koncertowa Beetowena. Skoro tak chce to takiego czegosc nie znajde ani u Daci ani w Fordzie. Z kad wiec Kuga pod moim domem. Tlumaczylem wiele razy. Namawialem kobite na wiele innych aut, czesto nawet za ponad 400K PLN. No ale nie udalo sie przetlumaczyc, Kuga to jest auto ktore ona kocha i jak bym sie jeszcze troche upieral to dostalbym w leb. Jeszcze rok temu jezdzila 3 series, auto o podobnej przestrzeni wewnatrz co Kuga. Cisza, wygoda, niewielkie dotkniecie gazu wgniatalo w fotel i zawsze byl fun a srednie spalanie zawsze mniejsze jak 5L/100km.Kupilem jej nowe lsniace, bialutkie. Niestety po niecalych dwoch latach zostalo skradzione.
Atlis- czegos tu nie kapuje. masz spora wiedze o samochodach i nie tylko o Kudze ktorej nawet nie masz. Widze ze piszesz w wielu tematach na temat nie tylko Kugi ale tez nowych i starszych innych modeli Forda. Jednym slowem jestes niczym mala encyklopedia Forda. Czy Ty tak kochasz Forda czy masz jakis interes bronic nawet slepo ta marke?
Na koniec stwierdze ze wielu z Was nawet nie potrafi bronic Kugi. Stwierdzenia glosno, cicho, wygodnie itd to pojecia bardzo wzgledne. Dla mnie fotel w Kudze to niczym madejowe loze a dla drugiego najwieksza wygoda niczym w 5 gwiazdkowym hotelu w Dubaju. Czy myslicie ze kierowca Dustera, Rav4, sportage itd napisze ze ma fotel nie wygodny? Bzdura!!! SUV czy VAN maja inna ceche bardzo pozytywna. Dostep do samochodu jest latwiejszy, bardziej naturalny ale bzdura jest ze siedzi sie wygodniej. Nawet Atlis udowodnil wklejajac zdjecia focusa, C-maxa i Kugi ze to te same fotele. Roznice robi wysoka pozycja siedziska. Osoby nizsze a glownie naturalnie Kobiety tak jak moja baba nieco powyzej 170cm maja lepsza widocznosc nie tylko do przodu ale rowniez na boki auta. Przy normalnym poruszaniu sie jest to duzy plus ale jesli jezdzimy szybko w lukach i ostro wchodzimy w szykany to juz duzy minus. No ale znow napiszecie ze to bzdura bo Kuga nie kolysze i zadnych przechylow nie ma. A to ciekawe, musze zadzwonic do producenata BMW co by przestal robic i montowac nawet w sedanach aktywny system kierowniczy powodujacy ze w zaleznosci od predkosci kola przednie skrecaja w tym samym lub odwrotnym kierunku. Po co tez oni montuja system antyprzechylowy i po co te nieziemsko drogie zawieszenie. Niech dzwonia do Forda i sie ucza jak mozna za 10% tej samej ceny zrobic to samo.
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem