Temat: [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany
View Single Post
Stary 25-06-2014, 15:54   #844
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Ale pojechaliście ( i ja też ) z udowadnianiem wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkiejnocy....takie moje podsumowanie:

1. Na pewno wypowiadanie się na forum w stylu "kupiłem ten samochód i dlatego uważam,że jest najlepszy" jest nieobiektywne. Nie ma samochodów bez wad.
2. Jak powtarzam ocena Kugi zależy od punktu wyjścia czyli poprzedniego samochodu. Ja Outlanderem przejechałem przez 5 lat 151 kkm. Wady i zalety są na forum mitsumaniaki. Długo można opowiadać. W każdym razie w Kudze działa klimatyzacja a nie wyrób klimatyzatopodobny jak w Outku, silnik jest wyciszony ( nadkola i napęd już nie ) co pozwala słyszeć swoje myśli przy 150 km/h - w Outku już mózg nie działa itd. Outek ma mitsubowy Haldex i nie nadaje się w teren !
3. Jakbym był gajowym to w zależności od posiadanych zasobów kupiłbym - Ładę Nivę,LR Defendera,Range Rovera,poprzednie modele Toyoty,Nissana ale nigdy Kugi,BMW X itd.
4. Jak wynika z poprzedniego punktu samochody Kugopodobne są na asfalt a nie w teren. Dla mnie motywem zakupu SUV'a po raz pierwszy było wygodne zajmowanie pozycji oraz napęd 4x4 - dwukrotnie podczas zimy w górach po dużych opadach śniegu nie mogłem trasą krajową podjechać pod górkę Focusem oraz to,że do pracy mam 60 km i też są górki które w czasie opadów okupują samochody nie mogące pod nie podjechać. Kładzenie się na podłodze jak w BMW np."3" nie przeważa nad zaletami prowadzenia tego samochodu - ja muszę się przemieścić z punktu a do b i nie mam gdzie wykorzystać niewątpliwych zalet tego typu samochodów.
5. Czy za 4,5 roku kupię SUV a czy normalny samochód - nie wiem, mam tyle czasu na czytanie,jazdy próbne itp. że coś wybiorę ,wiedząc,że każdy samochód ma plusy dodatnie i ujemne. Jeśli o nich wiem będę z samochodu zadowolony.
6. Kuga spełnia moje oczekiwania bo wiedziałem co kupuję. Jak chcecie mogę zebrać jej wady a oczywiście takowe są. Ale to oddzielny temat.
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem