View Single Post
Stary 17-06-2014, 21:21   #22
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,666
Domyślnie Klimatyzacją włącza i wyłącza się co chwilę

Witam,



Temat kilka razy wałkowany. Wszystkie wątki stare dlatego zakładam nowy.



Dzisiaj postanowiłem zabrać się za wyjęcie nadmiarowej podkładki (w zużytej już zapewne sprężarce) wg. instrukcji z wątku http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=47185. Odkręciłem frontową tarczę na kole sprężarki i ku mojemu zaskoczeniu... niestety nie było (już?) tam podkładki. Zrezygnowany i cały ubrudzony w smarach, olejach i z obolałymi plecami od kucania w płytkim kanale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. złożyłem wszystko z powrotem do kupy. Nic się nie zmieniło - widać jak elektromagnes łapie tarczę po czym po chwili puszcza i tak co kilkanaście sekund.



W zawiązku z tym mam dwa pytania:



1 Jakie propozycje dalej? Nowa sprężarka nie wchodzi w grę. Używana niesie za sobą ryzyko tego samego mankamentu jako, że jest to typowa usterka. Zakładam, że jeszcze można trochę przypiłować wieloklin na sprężarce ale bez wyjęcia sprężarki chyba już się nie obejdzie?



2. Czy mógłby mi ktoś na załączonych zdjęciach zaznaczyć gdzie powinna być ta podkładka? Jako, że jej nie widziałem bo raczej nie miałem to chciałbym mieć pewność, że dobrze szukałem.



Z góry dzięki
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_5224.jpg (100.2 KB, 37 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5252.jpg (92.0 KB, 36 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 17-06-2014 o 22:48
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem