Temat: [C-MAX 2007-2010] Montaż haka i elektryki do niego (CAN)
View Single Post
Stary 05-06-2014, 21:14   #26
inhalt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Kaszuby
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007-2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Montaż haka i elektryki do niego (CAN)

Zdemontowałem dzisiaj oba boczki w bagażniku. Mam idealny dostęp do okablowania z tyłu. Niestety niewiele mi to pomaga.
Jedyne co potrafiłem zrobić to przykręcić masę. Poza tym nic nie pasuje, wtyczki są inne niż u mnie. Hak jest oryginalny do Forda firmy Oris, ale nie mam do niego schematu elektrycznego. W sieci znalazłem schemat do Westaflii i tam na rysunkach wtyczki są idealnie takie jak u mnie w aucie i wystarczy sie wpiąć. A mój hak z Focusa niestety ma inne wtyczki.
Co gorsza przedzwonienie kabelków nie jest łatwe. One od wtyczek idą do modułu, a dopiero potem do gniazda haka. A póki nie zasilę modułu to oczywiście nie działa i nie ma zamkniętego obwodu. Nie umiem sam ustalić który przewód jest połączony z którym pinem w gnieździe. Nie wiem którym przewodem zasilić moduł, a nie chcę się pomylić, bo spalę jakąś płytkę i będzie kłopot.

Pytanie za 5 punktów - kto zna kumatego elektryka w Trójmieście, który montował już hak do niejednego Focusa i C-maxa i będzie obcykany. Zna ktoś?
Roboty u mnie nie jest wiele dla fachowca, bo demontaż tapicerki zrobiony, zmontuję sobie sam więc tylko kwestia ustalenia co z czym połączyć. Nawet pod auto nie trzeba włazić, bo wiązka od haka jest już w bagażniku.

Pomocy, help!
inhalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem