View Single Post
Stary 04-06-2014, 20:22   #17
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał mariusz-ue Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potrzebuje pomocy
nie żebym był złośliwy ale mondeo mk3 czy mk4 to nie proste auto z XX wieku z manualną klimą tylko z reguły climatronik i takie rozwiązywanie problemu na chłopski rozum nie pomoże. skoro ktoś ci to złożył i nabił to niech włoży więcej pracy i rozwiąże problem do końca. na pewno przyda się podłączenie komputera żeby odczytać błędy klimy i elektryczne. co mogę doradzić to sprawdź wentylatory chłodnicy bo one mają duży wpływ na wydajność układu a powinny się włączać od razu po załączeniu AC. jeśli załącza się tylko na 1 biegu a nie załącza 2 bieg (wycie wentylatora/ów na wysokich obrotach) to bym szedł w tę stronę

Cytat:
Napisał yaca1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo wiem jak załączyć sprężarkę czarnym przekaźnikiem.
na przekaźnikach jest z reguły schemat elektryczny. należy go przeanalizować i odpowiednio zewrzeć w gnieździe 2 piny. druga w/g mnie lepsza opcja to rozłączyć cewkę przy kompresorze i pomierzyć czy dochodzi tam napięcie a przy okazji zweryfikować stan złącza na cewce bo często wkrada się tam korozja i cewka traci kontakt z układem co nie oznacza jej awarii i konieczności wymiany

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 04-06-2014 o 20:35
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem