Temat: [Mondeo 2007-2014] pęknięta deska rozdzielcza
View Single Post
Stary 22-05-2014, 23:05   #12
piotrek_k_81
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-05-2014
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: pęknięta deska rozdzielcza

A gdzie ja napisałem że łączyłem słupki?? Wiesz w ogóle jak to wygląda w praktyce?? z jakich elementów się składa?? Jak produkuje auto fabryka? Nie odpowiadaj, bo już wiem ze nie. A klatki mają auta sportowe. Myślisz, że auto to odlew?? Otóż nie, są to elementy ściśle ze sobą pasujące zgrzane ze sobą. I słupek to też nie jest jeden element. I jeżeli wymontujesz elementy uszkodzone i wstawisz nowe pojazd będzie spełniał wymogi bezpieczeństwa w 100%. Tylko to trzeba umieć zrobić a nie przeciąć szlifierką przyłożyć inny i walić spawarą aż miło. Wtedy oczywiście że się złamie wystarczy mieć mgliste pojęcie o spawaniu żeby to wiedzieć.
I jeszcze jedno auto trafiło do mnie nie dlatego że jest nienaprawialne, ale dlatego, że robocizna to duży koszt. Ponosząc go auto wychodzi cenowo jak inne nieuszkodzone (przynajmniej w teorii nieuszkodzone ) Naprawianie zgodne z technologią producenta to dokładnie to co ja z nim robie , tyle że dla mnie to koszt dokładnie 0zł.

edit: nigdzie tez nie napisałem że auto przeznaczone było do kasacji, chociaż....takie wtrącenie.... jak mój essi pogniótł sobie drzwi to przeznaczyli go do kasacji, mimo że więcej uszkodzeń nie było - ale to musiałbyś poczytać o technologi naprawy właśnie, o cieniowaniu sąsiadujących elementów, o roboczogodzinie itp.

Ostatnio edytowane przez piotrek_k_81 ; 22-05-2014 o 23:12
piotrek_k_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem