Temat: [Mondeo 2007-2014] 2,0 TDCI 130 KM dziwne zachowania auta
View Single Post
Stary 17-05-2014, 13:38   #6
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,849
Domyślnie Odp: 2,0 TDCI 130 KM dziwne zachowania auta

Mało wiesz o mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiązki elektryczne to niestety słaby punkt tego auta, który daje abstrakcyjne objawy.
Cytat:
Napisał pablo_doa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dwa pierwsze dni wszystko było super auto w momencie oględzin i zakupu zachowywało się idealnie, nagle pewnego poranka padł akumulator ale jest już wymieniony na nowy (Bosch S5 85Ah 800A), no i dziwne rzeczy dzieją się z moim Mondeo mianowicie, szarpanie w trakcie jazdy, zapalająca się sprężynka w trakcie jazdy, rozłączanie pracy silnika w trakcie jazdy, czasami zgaśnie i po paru próbach dopiero odpala, pracuje równo na jałowym i nagle gaśnie, a czasami jedzie normalnie nie ma zależności na jakich obrotach i prędkościach się porusza, dziwne dźwięki jakby elektroniki przy nogach pasażera, i pod przednią szybą takie cykania jakby coś się chciało załączyć a nie może, czasami auto odmawia odpalenia pod komunikatem Immobilajzer aktywny, dzisiaj auto miało wymienione o-ringi bo była nieszczelność na zwrotnych i mechanik stwierdził, że nie ma pomysłu potrzebny elektryk z komputerem, pojechałem na komputer i 0 błędów, szykuję się do wymiany filtrów i oleju i tu też pytanie nie mam informacji jaki był wcześniej olej zalany i zdecydowałem, że kupię Ford Formula F tylko czy muszę płukać silnik ze starego oleju czy śmiało lać ten??
Podziwiam Cie, że potrafisz przekazać tyle informacji w jednym zdaniu.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem