View Single Post
Stary 15-05-2014, 08:28   #36
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni - gdzie korek wlewu

Kolego Fulara

Zamierzam wymienić olej w skrzyni biegów ale to nie dla własnego widzimisie i chęci kosztów ale problemu z błędem CHECK P0761.
Opis tego błędu P0761 wskazuje na:

Gdy solenoid zostaje zatrzymany przy transmisji , w większości przypadków nie jest to problemem część elektrycznego elektromagnesu ; Problem jest obcy materiał hamować funkcję mechanicznego cewki lub przepływ płynu przez korpus zaworowy . Jeśli płyn transmisyjny jest bardzo brudne, to polecam zmianę oleju przekładniowego i , jeśli to możliwe usunięcie pan transmisji dla dalszej diagnostyki . Nadmierne metalowe cząstki na szalce transmisji może być wskazanie, że transmisja jest uszkodzona.

Wczoraj na warsztacie dolałem olej (weszło jakieś 0,4l) i chyba za dużo bo na max (aż się wylewał) skasowałem błąd i znów to samo. Może jednak jest zanieczyszczony (przebieg aktualny 210tys).
Poradźcie coś. Jest też mowa o jakimś elektromagnesie które nie wiem gdzie się znajduje. Czy to nie jest jakieś pole magnetyczne (jak magnes ) w jakiejś części skrzyni które przyciąga wszystkie opiłki metalowe i być może ono się zanieczyściło. Tylko jak się do nie go dostać bo skrzyni nie zamierzam rozbierać. Podpowiedzcie coś.

Ostatnio edytowane przez kristo123 ; 15-05-2014 o 08:32
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem