View Single Post
Stary 08-05-2014, 21:12   #3
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 463
Domyślnie Wyciek płynu chłodzącego - uszkodzony zbiornik wyrównawczy?

Dźbry. Z wyszukiwarki skorzystałem, ale po przejrzeniu pięciu stron wyników był tylko jeden jedyny post który (chyba) pasowałby do mojej "usterki" (a przynajmniej tak myślę), więc wolę się upewnić.

Od pewnego czasu po dłuższej jeździe widzę pod maską, że pod zbiorniczkiem wyrównawczym jest wilgotna plama (dlatego sądzę, że chodzi o płyn chłodzący Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). "Zaczyna się" ona jednak w takim miejscu, że winowajcą raczej nie jest tutaj np. sparciały przewód lub jego niedokładne zamocowanie - podejrzewam drobne pęknięcie zbiornika "otwierające się" po nagrzaniu komory silnika i samego płynu. Na tyle drobne, że płynu mi jeszcze w ogóle nie ubyło (no, co do milimetra nie sprawdzałem), choć przyznam, że trochę się obawiam żeby się to nagle nie powiększyło. Kwestia, czy aby na pewno dobrze myślę - czy komuś się już kiedyś zdarzyło, że zbiornik cieczy zaczął trochę "przepuszczać"? Silnik pracuje normalnie, pod korkiem wlewu oleju nie ma żadnego "majonezu". Ciekawostką jest jednak fakt, że o ile na w miarę płaskiej powierzchni ciecz jest dość klarowna, to na nakrętce jest trochę "mazista".

Jeśli to faktycznie wina zbiornika - domyślam się, że nie ma zbyt wielkiego sensu w kupowaniu oryginalnego fordowskiego (co najmniej okolice 210 złotych i to bez korka - ale korek chyba może być stary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)? Zamienniki to koszty rzędu 110-120 złotych. Oczywiście mowa o częściach nowych - może to i tylko kawałek plastiku, ale nie będę ryzykować, że element używany będzie mieć taki sam problem.

Zdjęcia obrazujące problem (na życzenie spróbuję zrobić lepsze; w tych trochę podbiłem kolory, żeby ciemna plama się bardziej wyróżniała):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Co sądzicie? Można z tym jeszcze chwilę pojeździć czy lepiej nie ryzykować i w miarę możliwości odstawić samochód do czasu ewentualnej naprawy? Problem zauważyłem jakieś 2-3 tygodnie temu i póki co się nic nie pogarsza, ale obawiam się czy wyższe temperatury otoczenia nie pogorszą sprawy.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 08-05-2014 o 21:35
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem