View Single Post
Stary 07-05-2014, 18:15   #137
aramis35
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: Zabrze
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 93
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Cytat:
Napisał romekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgaduję, padła lewa strona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Beczkowaty kształt sprężyny jest właśnie po to, żeby sąsiednie zwoje o siebie nie tarły a sprężyny pracowały cicho.
Jeżeli chcesz sprężynę zabezpieczyć to proponuję koszulkę termokurczliwą (kupisz w elektrycznym) a wcześniej farba na rdzę hammerite albo coś w tym stylu. Ja tak zrobiłem u siebie na tyle.
u mnie pekla prawa strona w czasie jasddy do pracy ,byl maly huk jakbym w dziure wjechal i nic pozatym zadnych odczuwalnych efektow ,sciagania na prawo przechylenia auta ,z ciekawosci sie zatrzymalem zobaczyc co to bylo na zasadzie porownania lewej i prawej strony sterdzilem co to jest .
ktos wczesniej napisal ze mozna zalozyc odwrotnie te sprezyny --niestety nie da sie tego zrobic konce gory i dolu sa inaczej nawiniete.
Wspomniano tez o koszulce termokurczliwej , umnie na lewej sprezynie cos podobnego bylo jakas nakladka plastikowa prawdopodobnie jeszcze raz to pozdejmuje i zaloze ta koszulke . pod oboma sprezynami jest jakas aluminiowa przekladka ,wyczyscilem to dokladnie na amorku gniazdo tez i przed poskladaniem dalem sporo smaru ,a reszte czas zweryfikuje jak dlugo pojezdze
pozdrawiam
aramis35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem