Temat: [C-MAX 2010-2015] wymiana żarówki w reflektorze jak ?
View Single Post
Stary 27-04-2014, 19:49   #8
nozda
ford::average
 
Avatar nozda
 
Zarejestrowany: 11-03-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Trend
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: wymiana żarówki

no więc w obecnym CMaxie tych zaczepów nie ma... jest za to strasznie ciasno - kilka rzeczy mocno utrudnia wyciągnięcie reflektora. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Starałem się opracować jakiś logiczny sposób na wyciągnięcie - i pomimo użycia 100% inteligencji - niestety nie udało mi się. (może mam jej za mało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Zaraz wgram zdjęcie gdzie pokażę podstawowe problemy.

Oczywiście instrukcja obsługi ma się nijak do rzeczywistości....

Tak czy siak - w końcu mi się udało - ale nie chciałbym tego robić na mrozie przy padającym śniegu....

Wg mnie jest to duży minus, ale niestety nie tylko tego auta... wg mnie gazety motoryzacyjne powinny robić testy w jakim aucie można szybko wymienić żarówkę a nie jak szybko można przejechać tor wyścigowy....

-------

ok, mam fotkę:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

więc zaznaczone punkty skutecznie blokują wyciągnięcie reflektora.
1) kawałek nadkola
2) uszczelka
3) zderzak (od spodu reflektora jest pionowy element na ok 10cm)
4) pas przedni zderzaka

reflektor dobrze jest lekko unieść z przodu i lekkimi ruchami,drganiami pchnąć do przodu i dopiero (ponownie lekkimi ruchami/ drganiami) wysunąć na zewnątrz. Do góry nie wyjdzie bo blokuje pas przedni oraz uszczelka.
Oczywiście w między czasie na każdym etapie wszystkie punkty ze zdjęcia po kolei blokują....

Wszystko jest bardzo (ZA BARDZO) pasowne. Od spodu dodatkowo jest podpięta wiązka kabli.

Oby nowa żarówka starczyła na kolejne 50tyś km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford C-Max EcoBoost 150KM
Mazda MX-5 NA 115KM

Ostatnio edytowane przez nozda ; 27-04-2014 o 21:02
nozda jest offline   Odpowiedź z Cytatem