View Single Post
Stary 23-04-2014, 07:58   #237
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał dżizas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój Mondek posiada dźwignię ręcznego z samoregulatorem, który lubi płatać różne figle, dlatego zrobiło się ciaśniej. Wszystkie przed FL to miały. Po FL odeszli od tego, gdyż konstrukcja okazała się wielce niedoskonała.
Jeżeli zaczyna szwankować to chyba najlepszym rozwiązaniem jest poluzować na śrubie, ustawić samoregulator na max. a potem wyregulować naciąg linek na śrubie i powinno być w porządku.
Mam Mondka po FL, musiałem poluzować nakrętkę regulacyjną przy orczyku więc nie mam samoregulatora..
Przypuszczam, że zawsze linki były za mocno napięte i dźwigienka ręcznego nie wracała tak jak to jest książkowo do 1mm przed śrubą oporową (choć po podniesieniu auta koła się obracały w miarę normalnie, ale nie kręciły się przez 30s jak to niektórzy pisali).
Teraz przy okazji przeczyściłem i rozruszałem ręczny w jednym kole bo ciut się blokował i może teraz brakło tych 2-3 mm.
W książce jest jednak info o konieczności regulacji na tej śrubie po wymianie tarcz - dlaczego? nie wiem.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem