Temat: [Mondeo 2000-2007] szarpanie przy stałej prędkości.
View Single Post
Stary 20-04-2014, 19:59   #50
JARZAB777
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2008
Skąd: piła
Model: C max + fusion USA
Silnik: 1.5 tdci + 2.5 bp
Rocznik: 2017+ 2016
Postów: 111
Smile Odp: szarpanie przy stałej prędkości.

witam panowie miałem też problem z poszarpywaniem silnika przy stałej prędkości walczyłem z tym problemem przez 2 lata wymiana tego i innego to wszystko nic nie dało tak jak opisujecie że ktoś wam coś wymieni i musicie przejechać jakiś dystans i się unormuje to nie prawda ja w to nie wierzę ja osobiście sam walczę z moim autem bo u mnie w mieście są tylko wymieniacze metodą prób i błędów morzę się uda swoje auto mam już w jednym palcu ale do rzeczy poszarpywanie jest to przyczyna luzów na module sterowania turbiną jeżeli takową dosiadacie + można to zrobić jako opcja dodatkowa czyszczenie kolektora ssącego oraz kryza zaworu egr brak bączków przy przyspieszeniu a co do modułu to sprawdzić czy ma luz na cięgiełku jak jest to to jest przyczyną , jeżeli po odpaleniu patrząc na cięgno turbiny oczywiście wolne obroty a cięgno pracuje to moduł nadaje się do regeneracji lub naprawy we własnym zakresie jest to opisane na forum nie mam zdjęć po swojej naprawie ale polecam nie będę opisywał jak ma się moduł do komputera i sterowania całym silnikiem ale ma dużo a przyczyn szarpania w tdci nie ma wiele praktycznie to są bardzo proste silniki i nie zawsze przyczyną są wtryski jak można to usłyszeć od każdego mechanika ( wymieniacza chybił trafił )
JARZAB777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem