View Single Post
Stary 16-04-2014, 11:59   #560
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Zakup Transita

Cytat:
Napisał tadek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wojtekjanus,mam pytanie chcę kupić nowego Transita w salonie ma to być raz podwyższany 9-cio osobowy z dużym przedziałem bagażowym ,bardzo Cię prosze podaj mi jaki model jaki silnik byłby najlepszy będzie jeżdził po trasach.pozd.
Ale czy to ma być starszy model tzw Mk7, czy już Transit Custom?
Osobowego (8 miejsc - nie ma chyba wersji dla 9 osób) Transita Customa kupił ostatnio Auto-Waś, oglądałem go dokładnie. To jest dłuższa wersja, więc mimo dużego odstępu między przednimi siedzeniami i środkowymi - z tyłu jest sporo miejsca na bagaż. W wersji krótkiej zachowano taki duży odstęp (nie wiem dlaczego?) i z tyłu miejsca na bagaż jest bardzo mało. Jest tylko niska wersja, ale nieco wyższa od Mk7.
Wzięli najmocniejszy silnik 155KM, jeździli już kilka razy w dłuższe trasy do Niemiec - przełożenie 6 biegu jest tak niskie (praktycznie nadbieg), że w trasie silnik ma nieco powyżej 2000 obrotów, a auto pomyka 130 km/godz. Ale jakieś szybsze wyprzedzanie lub dłuższy podjazd - trzeba redukować na 5 bieg.
Chcieli zamówić wersję Tourneo, ale okazało się, że Tourneo ma z tyłu zawsze klapę, a potrzebowali dwuskrzydłowe drzwi. Więc wzięli zwykłą osobówkę i doposażyli w górę prawie jak Tourneo. Bardzo ładne auto. W zasadzie bezawaryjne jak na razie. Jedyny kłopot - po zmianie softu (Ford wezwał wszystkich właścicieli do ASO) przestały działać... czujniki parkowania. Ford teraz walczy z tym problemem, czekają na nowy soft - ale to w sumie pryszcz.
Transit Custom tylko wydaje się mniejszy od Mk7, trochę przypomina optycznie VW T5, ale w rzeczywistości prawie idealnie zachował wymiary poprzednika, rozstaw osi jest wręcz identyczny. O ile w T5 trzy osoby siedzące obok siebie mają bardzo ciasno, to w Customie jest ok.

Transity Mk7 (poprzedni model) najmocniejszy silnik z przednim napędem mają 140KM. Silnik w Mk7 o mocy 155KM miał tylko duży mikrobus z napędem na tył, a teraz też już chyba nie. Warto porównać ceny do cen Customa... W Mk7 masz wersję 9 osób i raz podwyższoną - w Custom Kombi nie.
W twoim przypadku byłby to chyba Transit w jednej z trzech wersji - Kombi, Trend lub Limited, raz przedłużony (MWB) i raz podwyższony, 140 KM.

Moim zdaniem, jeżeli bierzesz samochód osobowy do jazd w trasach - to na pewno trzeba brać najmocniejszy silnik. To nie ulega wątpliwości - nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale także komfort i ekonomikę jazdy.
Natomiast Transity o niskich mocach to idealne auta do miejskiej kurierki i kręcenia się wokół przysłowiowego komina.
Nie zapomnij o bardzo ważnej rzeczy - koniecznie zamów wodne ogrzewanie postojowe. Bez tego osobowy Transit + 9 osób zimą to masakra jest. Można z wielu rzeczy zrezygnować z dodatków - ale nie z tego. Warto też pomyśleć o tylnej nagrzewnicy z klimą. Reszta wyposażenia ekstra wg uznania i... możliwości finansowych - bo łatwo można dojść do sumy 170.000 zł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-04-2014 o 12:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem