View Single Post
Stary 15-04-2014, 09:11   #28
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przyczyną jest kilkukrotne bardzo mocne przegrzanie silnika, no i jego wiek.
nie do końca popieram tezę o przegrzaniu silnika jako przyczynę zapieczenia pierścienia olejowego co prowadzi do spalania oleju. Oczywiście nie mówię że tak nie jest i że to nie może być przyczyną ale są również inne istotne fakty tj. słabej jakości pierścienie, przeciąganie wymiany oleju etc. wiek nie koniecznie ma znaczenie - powołam się na mk3 mojego brata ktore w tym momencie zbliza sie do przebiegu 300 000 km w czym przelot na lpg 170kkm, i ma juz 12 lat a oleju nie bierze od wymiany do wymiany, wymiana oleju co 10kkm a zdarzyło się go również przegrzać jak pompa odmowiła posługi... choc jeszcze tu trzeba rozgraniczyc co oznacza przegrzac silnik - mam tu na mysli dojscie wskazowki do konca skali.
nawiazujac do mojej przygody z braniem oleju w mk4 to widzialem na wlasne oczy wyciagniete pierscienie, ktore byly jeszcze na tlokach. Tu przyznaje koledze salom rację, o dzialaniu tloka jak pompa ssaca ale ze wzgledu na jego zapieczenie (nie dalo sie poruszyc tą wkładką o wygladzie przypominajacym spręzynke). Podkreslam tu sie odwoluje do problematyki z mk3 i mk4.
oczywiscie jest mozliwosc o jakiej pisze salom odnosnie luzu pomiedzy gladzia a tlokiem ale to raczej nie w tych autach i nie przy takich przebiegach jakie wykazuja MDO majace problem z lykaniem oleju.
jak w poscie wyzej zaznaczylem przy rozbiorce silnika nalezy sprawdzic gladzie cylindrow aby wykluczyc problem na ktory wskazuje salom.

mam nadzieje ze za bardzo nie zagmatwalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem