View Single Post
Stary 10-04-2014, 22:50   #1
jagmar
ford::average
 
Avatar jagmar
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 58
Domyślnie Mondeo mk4 Titanium X - 2.5T - warto ?

Witam!

Od dłuższego czasu szukam mondeo mk4 2.0TDCI. Dziś znajomy przebywający w niemczech zadzwonił i powiedzia żę może przywieźć czarne mondeo 2.5T Titanium X 2007 rok, ksenon, duża nawi, alkantara, parktoniki itp... samochód pewny, przebieg koło 120 tyś.

cena na gotowo to coś koło 45 tyś (nie za dużo ?)

I teraz pytanie... trochę przywyczaiłem się do jazdy dieslem (1.9TDI) ale ostatnio moje przebiegi to 90% małe miasto i to na dodatek przbieg miesięczny rzędu 500-1000 km.

Dalej szukać diesla ? Moje obawy są takie, że przy 2.0 TDCI z moimi przebiegami to niskie spalanier to bedzie pozorna tylko oszczędność (bo przy moich przebiegach to tylko czekać na problemy z DPF ?), i serwis chyba droższy diesla (wymiany oleju, filtrów itp)

A z koleji 2.5T... frajda z jazdy pewnie wielka ale... czy nie zabije mnie spalanie ? Czy benzyna będzie tańsza w utrzymaniu żeby przełknąć to spalanie ? A po drugie nie za duzo informacji o awaryjności/wytrzymałości tego silnika.

A potem ciekawe czy uda się w miare łatwo odsprzedać takie mondeo z takim silnikiem... większość szuka 2.0TDCI...

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez jagmar ; 10-04-2014 o 22:54
jagmar jest offline