Temat: [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany
View Single Post
Stary 06-04-2014, 14:34   #787
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie widziałes takiego Focusa? Problem właśnie w tym, że zaden EB 1,6 nie jest dostępny z PS. Nawet 1,0 coś schrzanili. Chyba, że ten nowy 1,5 będzie, ale w Kudze to dopiero po FL.

Sama prawda, ale przecież pokazać się trzeba w modnym aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takiego Focusa widzę oczyma wyobraźniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od MR2015, czyli od tej jesieni.

Może niektórzy idą za modą, ale ja po prostu chcę wsiadać/siedzieć wysoko, mieć praktyczne auto, które pojedzie bez problemu po błotnistej nieutwardzonej czy nieodśnieżonej drodze, albo wjedzie do lasu czy nie zahaczy się o leżące gałęzie po burzy, ale niestety taka konstrukcja ma swoje wady, od twardego zawiasu począwszy a na szumach wiatru skończywszy, i warto o tym mówić.
Ja jeżdżę "wokół komina". Na trasie/autostradzie jestem kilka razy w roku, dlatego jest SUV. Pierwotnie chciałem Focusa kombi 1.6 125KM PowerShift, a najbardziej C-MAXa PowerShift, ale ten pierwszy miał mieć już za rok FL, a ten drugi jeździ "automatycznie" tylko z TDCi - absurdGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Fajne podsumowanie. Niestety to połączenie skrzyni i silnika jest po prostu do niczego. Faktem jest, że w śnieżku lub błocie radość z jazdy jest dużo większa. Tyle, że 15 l/100km na wskaźniku potem boli. Diesel + PowerShift to zupełnie inna bajka. Mój wniosek jest wciąż ten sam. Jeśli kupujesz samochód, to musisz dostać od dilera na jazdę dokładnie taki model jak kupujesz, bo później jest zonk.
Fajne, bo szczereGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lubię ten samochód, sam go wybrałem, ale niestety w tej wersji nakłada się na siebie kilka rzeczy i całość wychodzi niezbyt dobrze, albo nie przy każdym zastosowaniu.
Ta skrzynia nie pasuje do całości, bo samochód jest ciężki i jedzie na 4 łapy. Powinna być PowerShift! Do tego wyciszenie silnika jest słabe.
Skoro takie jest połączenie silnik-skrzynia, to czy nie byłoby lepiej, gdyby dało się zablokować FWD, bo czy przy każdym ruszaniu czy przyspieszaniu potrzebne jest AWD?...

Na początku, a szczególnie pierwszego dnia bardzo hałasował AWD. Teraz ten hałas prawie znikłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie jest to tylko moje przyzwyczajenie, bo wczoraj jechałem "normalnym" autem i po powrocie do Kugi już tego tak nie słyszę jak pierwszego dnia. Tak jakby coś się tam już coś nasmarowało. Zobaczymy jak głośny będzie tylny dyferencjał w przedziale 120-200km/h...
Co mnie dziwi, to fakt, że jak puszczę gaz/wyłączę tempomat na 6-tym biegu, to Kuga relatywnie szybko zwalnia - jakby ktoś zaciągnął ręczny, czyli wystepują bardzo duże opory w układzie napędowym jeszcze zanim włączy się AWD i jazda wybiegiem jest króciutka.

Niestety silnik nadal wyje i to się już nie zmieni.
Pierwsze szumy wiatru słyszę przy prawie bezwietrznej pogodzie już przy 70km/h(!) i to chyba będzie rekord w tej klasie SUVówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szumy toczenia, szczególnie z tyłu, też chyba rekordowe...

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy ktoś wie czemu do cho...ry Ford wsadza taką qpę do EcoBoosta zamiast PwerShifta????
VAG z powodzeniem sprzedaje sporo DSG + TSI (benzyna)
TSI i DSG to bym nie chciał ze względu na awaryjnośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale przecież FORD łączy SCTi i MPS6. Chyba w Mondeo, S-MAXie i poza Europą...
  Odpowiedź z Cytatem