Temat: [Mondeo 2007-2014] Lista ewentualnych usterek
View Single Post
Stary 24-03-2014, 21:21   #3095
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał Olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ano było, nawet kiedyś czytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jakoś nie skojarzyłem tego falowania mocy z brzęczeniem zaworu - u mnie brzęczenia nie ma
U mnie falowanie obrotów w okolicy 3 000 obr/min na wyższych biegach i rozgrzanym silniku było prawie od początku. Zgłaszałem to na każdym przeglądzie, byłem w sumie w kilkunastu serwisach. Nikt żadnych błędów nie wykrył, wymiany EGR i kilku innych elementów osprzętu silnika nie pomogły. W końcu po 140 kkm zaczęła się pocić turbina, serwis zalecił wymianę. Wymieniłem po cichu licząc, że może ona była przyczyną. I faktycznie, w końcu po 4 latach auto jeździ jak marzenie. Szkoda tylko, że NIKT wcześniej tego nie zdiagnozował, pomimo, że sugerowałem iż moim zdaniem jest to wina turbo. No cóż, na gwarancji skoro komputer nie wykrył błędów to żadne ASO przecież nie będzie zmieniać turbinyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zresztą znajdź moje posty, większość to szukanie pomocy z tym falowaniem.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem