View Single Post
Stary 23-03-2014, 15:28   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Poduszki zawieszenia silnika ile ich jest ?

Nie znaczy wcale, że pochodzą od poduszki, ale jeśli pod autem, to wielce prawdopodobne, że ta reakcyjna właśnie, która znajduje się z tyłu silnika (na samym dole). Ona ma właśnie kompensować bujanie silnika do przodu i do tyłu. Jak masz kanał i kogoś do pomocy to teoretycznie można to sprawdzić organoleptycznie. Bujasz sobie silnikiem do przodu i tyłu i na tej właśnie poduszcze pod spodem sprawdzasz czy tłumi, czy przenosi te "bujania".
Wymiana to dwie śruby do odkręcenia i przykręcenia po wymianie poduchy, ale u mnie coś tam blokowało najpierw wyjęcie, potem włożenie ten nowej. Trochę się z tym namęczyliśmy w każdym razie.

Ona ma kilka różnych wersji, także nie musi wyglądać identycznie jak ta, ale to jest jedna z opcji:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To jest inna wersja:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tutaj jest jeszcze trzecia:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja miałem drugą i wymieniłem na trzecią.

Aha, jest jeszcze jeden sposób sprawdzenia tej poduszki. Jedziesz sobie tak nie za szybko, 2 bieg i obroty gdzieś w okolicy 1500, najlepiej wyłączyć klimę, radio i wszystko co generuje hałas w samochodzie i jak sobie tak jedziesz, to puszczasz gaz, a po chwili dodajesz, nie za dużo i tak kilka razy. Jeśli będzie Ci się coś tłukło pod silnikiem wtedy, to jest duża szansa, że winowajcą jest właśnie ta poduszka.

Olejowa - ta z boku silnika, pod zbiorniczkiem wyrównawczym ukł. chłodzenia zazwyczaj jak się popsuje, to są ślady oleju na gumie u góry.
A ta trzecia, to podobno się nie psuje (podobno).
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com

Ostatnio edytowane przez wrzoch ; 23-03-2014 o 15:33
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem