View Single Post
Stary 18-03-2014, 17:20   #33
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Jaki silnik podejdzie do mojego bez zbędnych modyfikacji ?

Cytat:
Napisał bongo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przełożenia przełożeniami, ale czy przypadkiem skrzynia od 1,3 nie będzie zbyt słaba konstrukcyjnie dla 1,8?
No mnie też mówili że do mojego TD IB5 będzie za słabe... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Że się rozleci, itp. A tu 100KM i 230Nm, i co? Jeździ...
Znam nie jedno i nie dwa 1.8 które jeżdżą na IB5, ba! Znam nie jedno i nie dwa 2.0 które jeżdżą na IB5... I co? I nic, jeżdżą... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z mojej perspektywy uważam że zmiana skrzyni to zbędny wydatek, zwłaszcza jeśli skrzynia w tym escorcie była sprawna. Natomiast autor wątku zrobi co uważa, nie chodzi tu o moją, czy waszą kasę, a o jego.

Inna kwestia że jeśli sugerujecie koledze by wstawił MTXa do tego 1.8, bo nie ma innej alternatywy w temacie "mocniejszych" czy "dedykowanych" skrzyń, to weźcie pod uwagę że musiałby zmieniać również kompletne sprzęgło z kołem zamachowym, oraz półosie z przegubami. Inny jest także wybierak biegów. Do tego MTX jest cięższy oraz znacznie większy od IB5, ma zupełnie inną łapę tylną - więc dodatkowy kłopot z mocowaniem. To są poważne koszta. A tak - po prostu zakładają mu starą skrzynię z najwyżej nowym sprzęgłem, i po temacie.

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Acha sprzeglo od razu musi wymienic bo jest inne i zalezy od silnika a nie od skrzyni.
Nie do końca. Sprzęgło jest uzależnione od koła zamachowego. I faktem jest że to od 1.3 może okazać się za słabe, ale po regeneracji powinno śmigać.
Inne sprzęgła są w przypadku skrzyń IB5/MTX, i tu nie ma znaczenia silnik a rodzaj skrzyni właśnie.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "

Ostatnio edytowane przez ministerq ; 18-03-2014 o 18:48
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem