View Single Post
Stary 14-03-2014, 17:44   #31
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: niedziałający centralny zamek od strony kierowcy

Błędu w zegarach nie pokazywało tylko w programie na kompie (przynajmniej u mnie tak było) ale bez ich kasowania jak zamek jest sprawny to będzie prawidłowo działać tak że można to pominąć a zapytałem o nie z ciekawości. Oczywiście tak jak pisze kolega mrk26 jeżeli mechanizm zamka jest gdzieś uszkodzony to jest do wymiany bo to w zasadzie jedna całość...
ale ja proponuję zacząć od przesmarowania tego mechanizmu (u mnie w 2 mechanizmach zamkowych to wystarczyło i po dziś dzień działają bez problemów).

Jakby kolega dobrze poszukał po forum to już było parę wątków z tym tematem i tam jest nawet opisane gdzieś jak wyciągnąć ten mechanizm.
Tą piankę to jakimś małym scyzorykiem odetnij przecinając tą masę którą jest ona przyklejona do blachy, ona się potem po przyciśnięciu do blachy sama przykleja z powrotem. Mechanizm zamka wykręca się w całości (nie ma obawy że wyjdzie tylko jakaś jego część) ale jak Ci wychodzi w częściach to już wiesz że musisz nowy kupić. Bez jego wyciągania to i tak nic nie zrobisz, i samo się nie naprawi.
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem