View Single Post
Stary 07-03-2014, 13:22   #1641
slepyszifo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to znaczy chciał się przejechać i sprawdzić, czy wszystko jest OK. Czego mechanik oczekiwał po wymianie płynów i wszystkich filtrów - chciał się nim przelecieć nad ziemią. Odpowiedź jest prosta - to mechanik przyczynił się do efektu końcowego poprzez:
1. Zamontowanie kiepskiego filtr paliwa, a to podstawa przy Dieslach,
albo
2. Nie zalał paliwem nowego filtra przed jego zamontowaniem w pojeździe i "chełtał" rozrusznikiem, aż pompa wpompuje do niego paliwo i silnik zapali przez co wtryskiwacze pracowały na sucho - a wiadomo czym to grozi - sprężynka,
albo
3. Nieumiejętne obchodzenie się z motorkiem - np. zimny silnik a pedał przyspieszenia w podłodze,
albo
4. Po za przewidzianą wymianą płynów i filtrów dodatkowo coś "gratisowo" wymienił,
albo wszystkie powyższe czyniki naraz.
Jedno jest pewne ten mechanik nie powinien się już tykać Diesli bo na 100% to jego wina.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszytskie filtry i oleje zostały zakupione przeze mnie, paliwowy oryginalny Fordowski. Na ręce im jednak nie patrzyłem i pewności nie mam co założyli...
Nie zmiania to faktu, że za bardzo nie wiem co zrobić.
Myślicie, że na początek kolejna wymiana filtra paliwa będzie dobrym rozwiązaniem, czy od razu oddać go do jakiegoś specjalisty pod dobrego kompa?
  Odpowiedź z Cytatem