Temat: [S-MAX 2006-2015] wibracje silnika przy 2 tys rpm.
View Single Post
Stary 04-03-2014, 21:07   #35
jacaku
ford::beginner
 
Imię: jack
Zarejestrowany: 21-01-2014
Skąd: Chrzanów
Model: smax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.

Szarpanie na tylko na ciepłym silniku powyżej 2tys obrotów /wilgotny wtrysk na czwartym cylindrze/ Zacząłem rozbieranie silnika do wymiany łańcuszka jest trochę roboty ale rozebrane. na czwartym cylindrze podejrzane tzw koniki trochę rozklepane jak również rozklepane główki zaworów oczywiście wydechowe. Przyszła pora na decyzje rozbierać dalej czy nie. Rozbieranie dalej ściągniecie głowicy trochę gimnastyki, poszło i tłoki całe nie wypalone nie pęknięte,n ale jedno ale na tym czwartym cylindrze na w górnej cześć jasne odbarwienie / wysokość drugiego pierścienia/ o szerokości 2 cm i wysokości ok 5 mm . Podejrzenie pęknięty pierścień oczywiście drugi. czas na dalsze sprawdzenie tego cylindra
a całym powodem rozbioru i wymiany łańcucha był powód szarpania powyżej 2 tys obrotów i głośna praca łańcucha po zapaleniu przez około 30 sekund
jutro zabieram się za misę i sprawdzanie dalej. dodam iz samochód kupiłem niedawni i ktoś już grzebał przy wtrysku. prawdopodobnie był wymieniany
jak rozbiorę napisze. mam podejrzenia do pompy sprawdzę
mówimy do drganiach / objaw jazdy na trzech cylindrach/ a nie o delikatnych drgawkach

Ostatnio edytowane przez jacaku ; 04-03-2014 o 21:11
jacaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem