Temat: [S-MAX 2006-2015] Wymiana akumulatora jak to zrobić ?
View Single Post
Stary 03-03-2014, 11:16   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,051
Domyślnie Odp: Re: Wymiana akumulatora(prośba o porade)

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Byłem dziś u mechanika, bo będe zmieniał akku i on nie był pewien czy właśnie nie powinno się tego faktu zgłosić, że od tej chwili jest nowy akumulator o takich i takich parametrach.
No oczywiście - trzeba OBOWIĄZKOWO wysłać zgłoszenie wymiany aku na ozdobnym blankiecie na adres:
Bill Ford
Executive Chairman
Ford Motor Company
One American Road
Dearborn, MI 48126
USA

Mile widziane jest osobiste dostarczenie tego zgłoszenia na w/w adresGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykle cena wymiany aku u mechanika zawiera już koszty takiego osobistego zgłoszenia wymiany...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A poważnie - jak ów "komputer" miałby wykorzystać tę cenną informację o wymianie? Monitorowanie stanu naładowania odbywa się przez pomiar napięcia - bez kontekstu jak nowy czy jak duży jest aku... To tak z fizyki... Oczywiście różne VAGi albo inne Mercedesy mogą odnotowywać w "komputerze" różne zdarzenia - w tym i wymianę aku. Jednak w Fordzie nie ma rejestratora zdarzeń historycznych (przeglądów) i w związku z tym nie ma gdzie odnotowywać takich danych.

Poza żartami - warto sobie oczywiście odnotować fakt wymiany (wraz z danymi aku) gdzieś w książce serwisowej, aby było info co i kiedy na przyszłość...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-03-2014 o 11:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem