View Single Post
Stary 02-03-2014, 17:42   #22
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy i wibracje na biegu jalowym po odpaleniu zimnego sinika.

Czasami rano podczas pierwszego odpalenia w dniu zdarza się, że silnik dziwnie wibruje/klekocze z okolic rozrządu (choć rozrząd mam ok). Te wibracje przenoszą się na karoserię. Tak z ciekawości przyjrzałem się tej poduszce obok rozrządu i mam dwa pytania:
1) Czy wibracje z silnika powinny się na nią przenosić? Tzn. jak dotknąłem ją ręką to okazało się że trzęsie się razem z silnikiem. Chyba raczej powinno być, że silnik pomimo tego, że gdy jest zimny to trzęsie się ale ta poduszka powinna być niewzruszona jak skała, zgadza się?
2) Druga rzecz, że kiedy silnik jest już rozgrzany i wówczas dotykam tej poduszki to okazuje się, że jest ona dość ciepła wręcz gorąca. Wiadomo, że silnik się nagrzewa i pewne elementy obok niego dostają to ciepło, ale ta puszka była zaskakująco rozgrzana, jakby od wewnątrz. Nie wiem czy tarcie metalowych elementów jeśli nie są odizolowane np. przez tą gumę może je aż tak rozgrzać?
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem